تبلیغات
سرباز رهبری - زهیر با نهیب همسرش به یاری امام حسین(ع) شتافت
امروز :

بازدید : مرتبه
تاریخ : دوشنبه 14 آذر 1390

یک کارشناس مذهبی گفت: زهیر از جمله افرادی بود که در پیوستن به جمع یاران امام حسین (ع) مردد بود ولی هنگامی که با نهیب همسرش مواجه شد که به او گفت"پسر پیامبر (ص) تو را دعوت کرده چرا برای پاسخگویی مردد هستی" به خود آمد و به جمع یاران امام شتافت و ظهر عاشورا به شهادت رسید.

حجت‌الاسلام جعفر اکبرپور در گفت‌و‌گو با فارس، در‌ خصوص زنان و نهضت عاشورا اظهار داشت: امام حسین (ع) به عنوان یک معصوم هیچ کاری را بدون حکمت انجام نمی‌‌دادند و بردن زنان و کودکان به کربلا از سوی ایشان با حکمتی همراه بود؛ هنگامی که امام حسین (ع) تصمیم گرفتند به سمت کربلا حرکت کنند عده‌ای از افراد وقتی که نتوانستند امام را از حرکت منصرف کنند از ایشان خواستند تا زنان و کودکان را با خود نبرند. 

وی افزود: بردباری و ایثار زنان در حادثه کربلا یکی از مهمترین درس‌های قیام عاشورا برای زنان امروزی است؛ در قیام امام حسین (ع) زنان با تأسی از حضرت زینب (س) از همسر، فرزند و برادران خود در راه اسلام و دفاع از حق گذشتند.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه « همراه کردن زنان و کودکان به کربلا بر اساس اراده خداوند انجام شد»، گفت: خداوند به جهت ویژگی‌ها و رسالتی که زنان داشتند آنها را در قیام عاشورا همراه کرد، زنان به عنوان یک مسلمان متعهد و مسئول در قبال دفاع از جریان حق در عاشورا حضور یافتند و بسیار زیبا به ایفای این نقش پرداختند. 

حجت الاسلام اکبرپور ادامه داد: زنان حاضر در قیام امام حسین(ع) شجاعت بسیاری از خود نشان دادند، به گونه‌ای که در قیام کربلا زنان با شجاعت، حمایت بسیاری از مردان به عمل آوردند همچنین صبر و بردباری این زنان به مردان قوت قلب می‌داد.

وی با اشاره به اینکه زنان نقش‌های متعددی را در قیام عاشورا بر عهده گرفتند، خاطرنشان کرد: تشویق مردان و همسران به جهاد یکی از نقش‌های زنان در قیام عاشورا بود که مصداق بارز آن همسر زهیر بود، هنگامی که امام حسین (ع) از او برای همراهی دعوت کرد، او دچار شک و تردید ‌شد به‌گونه‌ای که همسرش او را مورد خطاب قرار داد که پسر پیامبر (ص) تو را دعوت کرده ولی برای پاسخگویی مردد هستی و این نهیب همسرش موجب شد تا زهیر به لشکر امام حسین(ع) بپیوندد. 

این کارشناس مذهبی اضافه کرد: مادر عبدالله بن عمیر نیز یکی از شیر زنان کربلا بود که به پسرش گفت تا تو را در راه پسر رسول الله شهید نبینم، از تو راضی نمی‌شوم.


طبقه بندی: مذهبی، 
برچسب ها: زهیر با نهیب همسرش به یاری امام حسین(ع) شتافت،
ارسال توسط فقظ خدا
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
امکانات جانبی
پیشخوان روزنامه ها
همسنگران

دانلود فیلم

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار