تبلیغات
سرباز رهبری - تاریخ نشان می‌دهد ساكتین و تاجران فتنه مقابل رهبری خواهند ایستاد/ می‌خواهند نیروهای حزب‌اللهی را از عرصه انتخابات خارج كنن
امروز :


مراسم حماسه سالگرد 9 دی با سخنرانی آیت‌الله علم الهدی امام جمعه مشهد مقدس و مداحی حاج منصور ارضی، حاج سعید حدادیان و حاج محمود كریمی در مسجد ارك تهران برگزار شد تا همان‌طور كه به بركت هیئت‌ها و عزاداری‌های حسینی، بساط فتنه جمع شد، در سالروز این حماسه نیز باز بهترین گرامیداشت‌ها در همان مساجد و هیئت‌ها برگزار شود.

به گزارش رجانیوز، سخنران اصلی این مراسم نیز آیت‌الله علم‌الهدی بود كه روز 9 دی 88 در اجتماع میلیونی مردم تهران سخن گفته بود.

در عین حال، امام جمعه مشهد در سخنانش هم به كسانی هشدار داد كه در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی قصد دارند نیروهای حزب‌اللهی را از صحنه خارج كنند و هم با یادآوری تاریخ اسلام و دوره حضرت امیر علیه السلام، تصریح كرد كه ساكتین فتنه اگر فرصت پیدا كنند، مقابل رهبری و امام جامعه خواهند ایستاد.

آیت‌الله علم‌الهدی اظهار كرد: نزدیك‌ترین دوستان و هم‌سنگران رهبری و كسانی كه بواسطه ایشان به قدرتی رسیده بودند و وجود خود و جریانشان مرهون ایشان بود، در فتنه 88 از رهبری فاصله گرفتند و حاضر به آمدن در وسط میدان نشدند. 

وی در ادامه، به قیام امام حسین(ع) اشاره و تاكید كرد: دوستان اهل‌بیت‌(ع) و شیعیان با بهره‌برداری فكری و اعتقادی از گفتمان عاشورا، به خوبی می‌توانند مسیر حركت خود را تشخیص دهند. تحلیل حماسه 9 دی و جریان فتنه با آنچه در كربلا اتفاق افتاد، باید تطبیق و مقایسه شود. اعجازی كه كربلا داشت، در جریان پیروزی انقلاب و پس از سی سال در 9 دی تكرار شد. عاشورا تجلی آزادی، حریت، شهامت، دین‌داری و فداشدن در راه خدا و اسلام بود اما در برابر این نگرش مثبت، یك زاویه منفی نیز وجود دارد و آن اینكه كربلا سراسر جنایت، نابكاری، ظلم و سرشار از شنایع و فجایع بود؛ در حدی كه از انسان، نابكارترین حیوان را به تصویر كشاند. 

امام جمعه مشهد افزود: ریشه اصلی این حادثه نشان می‌دهد كه قدرت‌طلبان در خط قدرت‌طلبی، مرز نمی‌شناسند و هیچ جنایت و مظلمه‌ای در مرز جنایت آنان قرار نمی‌گیرد. آنچه موجب ایجاد صحنه عاشورا و آماده شدن فضا برای انجام این جنایات شد، وجود یك سلسله خواص و نخبگان سیاسی بود؛ یعنی افرادی كه با امام حسین(ع) زاویه پیدا كردند و رودرروی ایشان ایستادند. زاویه‌گیری این خواص و نخبگان سیاسی، از كناره‌گیری و سكوت آغاز و به اعتراض ختم شد. سلیمان‌بن صرد، مختار و شوهر حضرت زینب(س) از دوستداران امام حسین(ع) بودند اما وقتی این خواص در آن شرایط قرار گرفتند و وقتی عامه مردم، رفتار دوری‌گزینی آنها را دیدند و با حركت امام(ع) مطابقت دادند، به دلیل بی‌بصیرتی و تشخیص ندادن درست از غلط، تردید پیدا كردند. به عبارت دیگر به خاطر خواص، عامه مردم از امام حسین(ع) فاصله گرفتند. 

علم‌الهدی یادآور شد: در لشكر عمر‌بن‌سعد كسانی بودند كه سرباز و فرد نظامی نبودند بلكه كشاورز یا رعیت بودند. تمام خطابه‌ها و وصایای امام حسین(ع) و یارانش تا روز عاشورا برای جداكردن عامه مردم از خواص منحرف بود ولی متاسفانه مردم به واسطه این خواص و عدم تشخیص درست، روبروی امام ایستادند و فضا به گونه‌ای آماده شد كه دشمن تا مرحله شهادت امام حسین(ع) هم مرزی قائل نشد و در جریان اسارت نیز به اهل بیت(ع) ایشان مظالم فراوانی روا داشتند. 

وی با مقایسه دوران امام‌حسین(ع) با حوادث سال 88 گفت: در جریان فتنه دو دسته خواص به وجود آمدند؛ خواصی كه در برابر جریان فتنه سكوت كردند و خواصی كه دستیار فتنه شدند. دستیاران فتنه شك نداشتند كه سازماندهی این جریان در خارج از كشور انجام می‌شود. در آن زمان جمعی از خبرگان خدمت رهبری رسیدند و ایشان گفتند "به شخصی گفتم كه آیا می‌دانید این مساله از خارج مهندسی شده است؟ و آن فرد گفت بله می‌دانم اما این فرد در آخر در برابر جریان فتنه سكوت كرد". این فرد با همه نقشی كه در جریان نظام و موقعیت خاص نظام داشت با ژستی دموكراتیك با رهبری زاویه پیدا كرد. برخی افراد با تجارت سیاسی، از عقبه شكست خورده جریان فتنه استفاده كردند و با ژستی دموكراتیك در پی استخدام این عقبه برآمدند و بخشی از جریان فتنه نیز دستیار خارجی‌ها شدند. 

علم‌الهدی با بیان اینكه "اگر حادثه 9 دی بوجود نمی‌آمد، مردم فجایعی بدتر از فجایع عاشورا را مشاهده می‌كردند"، افزود: چیزی كه در 9 دی 88 شاهد بودم هیجان عزم مردم بود. هیجان تبعیت از ولایت و رهبری و نفرت از خواص سیاست‌پرست، مطامع‌جو و قدرت طلب، ویژگی بارز 9 دی بود. رهبری در جریان فتنه همچون سیدالشهدا تنها بود. اگر كسی از ما در گوشه‌ای سر و صدا می‌كرد، به عنوان پیاده نظام و سربازان آقا عمل كرده بود. این اواخر تعداد بسیار كمی از خواص به رهبری رجوع كردند و شخص رهبری به تنهایی جریان فتنه را جمع كردند. مردم ما خواص را رها كردند و 9 دی ایجاد شد ولی مردم زمان حضرت امام حسین(ع) ایشان را رها كردند و عاشورا پدید آمد. 

وی در ادامه با بیان اینكه "در هر تحلیلی، به سیره اهل‌بیت برمی‌گردیم"، گفت: مردمی از كوفه در روز عاشورا در مقابل امام حسین(ع) ایستادند كه در مقابل امیرالمومنین(ع) نیز سكوت كرده و حضرت را یاری نمی‌كردند. ساكتین مقابل حضرت امیر(ع) به جنگ‌كنندگان در صحنه كربلا مبدل شدند و این تجربه به ما می‌گویند افرادی كه سكوت مساله‌دار كردند و تجارت سیاسی و سرباز‌گیری راه انداختند، با فراهم شدن شرایط، رودرروی رهبری می‌ایستند و ما از هم‌اكنون باید آنها را از عرصه سیاسی كشور حذف كنیم. 

به گزارش ایسنا، امام جمعه مشهد خطاب به مردم تاكید كرد: نگذارید در انتخابات نهم مجلس این عناصر مجددا وارد عرصه سیاسی كشور شوند چون در غیر اینصورت روزی مقابل رهبری خواهند ایستاد. استكبار می‌خواهد در عرصه انتخابات‌ آینده با توطئه‌ها و فتنه‌های پیچیده، سینه‌چاك ولایت نباشیم و ورود متخصصان به مجلس به معنی ایجاد همان فضاست. افرادی كه خواب پست و ریاست را می‌بینند اینطور حساب می‌كنند كه اگر در مجلس نهم، افراد حزب‌اللهی و سینه‌چاك ولایت وارد شوند، اهل لابی كردن و سازش در مسائل سیاسی و غیرسیاسی نخواهند بود و به همین خاطر از هم‌اكنون به دنبال از رده خارج كردن نیروهای حزب‌اللهی از عرصه انتخابات هستند ولی امت حزب‌الله نباید اجازه دهد كه این مساله اتفاق بیفتد.

به گزارش ایسنا، این عضو مجلس خبرگان روز گذشته (پنجشنبه) نیز در مراسم ویژه تقدیر از آثار برگزیده جشنواره فتنه گفت: رویدادهای مهم سیاسی و اجتماعی را نمی‌توان در جریان آن رویدادها بررسی كرد بلكه برای مطالعه‌ دقیق و عمیق‌تر به فرصت گسترده احتیاج است. 

علم‌الهدی با اشاره به اینكه "اتفاقات 9 دی سال 88 با توجه به جریان‌هایی كه پس از پیروزی انقلاب اتفاق افتاد قابل تحلیل است"، تصریح كرد: روزی كه انقلاب ما به پیروزی رسید، یك گفتمان اصیل را در ابعاد مختلف برای نظام ما به وجود آورد كه مبنای آن، توسعه اسلام بود و اولین نكته‌ای كه از بیان امام (ره) به عنوان استراتژی اصلی نظام می‌توان برداشت كرد، مساله صدور انقلاب بود كه از ابتدا خود امام (ره) به آن نظم داد و بعدها گفتمان انقلاب تشكیل شد و لازمه‌ آن، حاكمیت اسلام در حوزه فرهنگ و اجراییات، استكبارستیزی خستگی‌ناپذیر و مقاومت شدید در برابر توطئه و تهاجم و حركت سركوب‌گر نسبت به استكبار بود.

وی بزرگ‌ترین نماد این حركت را حماسه هشت سال دفاع مقدس دانست و ادامه داد: بعد از رحلت امام(ره)، مدیریت‌های بعد از دفاع مقدس برای جبران محرومیت‌ها یا نشان دادن یك مدیریت مورد پسند دنیا، درصدد تغییر گفتمان انقلاب برآمدند. جریان استكبارستیزی به جریان تنش‌زدایی مبدل و از آن بالاتر گفتمان جامعه ولایی به گفتمان جامعه مدنی تبدیل شد اما همه‌ اینها با مقابله‌ مدبرانه و قوی و خاموش رهبری روبه‌رو شد. رهبری تلاش كردند با تدبیر و بدون التهاب در برابر تغییر گفتمان اقدام كنند ولی متاسفانه این تغییر،‌ گفتمان انقلاب را در سراشیبی سقوط قرار داده بود. 

امام جمعه مشهد افزود: با پیدایش دولت نهم تلاطمی ایجاد شد و فرصت به دست رهبری آمد كه این تغییر گفتمان را مهار كند و در برابر آن بایستد. قدرت‌های استكباری كه مسیر را رصد می‌كردند تا فرصت به دست بیاورند و بر مقدرات كشور مسلط شوند، به اضطراب افتادند. همچنین جریان‌های سیاسی لاییك كه منافع خود را در عادی‌سازی روابط سیاسی احساس می‌كردند در برابر این مهار شدن احساس ناراحتی كردند و دنبال فرصت بودند كه گفتمان انقلاب را دوباره در مسیر سقوط قرار دهند و انتخابات چنین فرصتی بود. 

علم‌الهدی با اشاره به دوران پیش از انتخابات سال 88 اظهار كرد: در روزهای ابتدایی رقابت‌های انتخاباتی، در جریان اصلاحات برنامه‌ریزی شد كه اگر خاتمی كاندیدا می‌شود میرحسین موسوی كاندیدا نشود اما دو ـ سه جریان سیاسی موسوی را مجبور كردند كه به زور كاندیدا شود و جریان‌های خارجی و داخلی هم از این عرصه استفاده كردند. از همان اول مساله انتخابات یك نردبان برای برخورد با ولایت و رهبری بود چون اگر غیر از این بود نمی‌توانستند گفتمان انقلاب را دوباره در سراشیبی سقوط قرار دهند. 

وی خاطرنشان كرد: اولین كسی كه متوجه این مساله شد، شخص رهبری بودند كه در آبان 87 گفتند "توصیه می‌كنم در زمین دشمن بازی نكنند چون اگر بازی كنند چه ببرند، چه ببازند، بازنده هستند". این مساله البته با پایان انتخابات تمام نشد و آنها برای خودشان یك حاكمیت جریان انحرافی را تصور كرده بودند. جریانی كه در 9 دی پیش‌آمد همه اینها را به شكل تفاله‌ای در عرصه سیاست و جامعه درآورد و بزرگ‌ترین اثر آن همین بود كه جلوی قرار گرفتن گفتمان انقلاب در مسیر سقوط را گرفت و مردم به كمك رهبری آمدند. در واقع 9 دی مردم را با رهبری پیوند مجدد داد تا گفتمان انقلاب در مسیر اصلی خودش بماند و دچار تحول و سقوط نشود. اگر 9 دی وجود نداشت، مساله تنهایی رهبری در این مقابله، كربلای دیگری را برای ما متجلی می‌كرد. 

علم‌الهدی با اشاره به حدیثی از پیامبر(ص) كه فرمودند "من می‌بینم رشته‌های اسلام یكی پس از دیگری پاره می‌شوند كه اولین آن حكومت و آخرین آن نماز است"، گفت: این مساله به جایی رسید كه در صدر اسلام كسی كه عزیزترین عزیزان بود به شهادت رسید. اگر 9 دی هم به وجود نمی‌آمد دقیقا سرنوشت ما به آنجا می‌رسید كه حادثه كربلا دوباره تكرار شود اما جریان 9 دی قضیه را به كلی برگرداند. اگر مردم عراق هم در زمان واقعه كربلا تحت تاثیر خطبه امام حسین(ع) كاری را می‌كردند كه مردم ما در 9 دی كردند و بدین ترتیب امام(ع) شهید نمی‌شد. 

این عضو مجلس خبرگان در پایان خاطرنشان كرد: همه‌ اتفاقات كربلا و بعد از آن، از آنجا به وجود آمد كه جامعه و مردم با امام هماهنگ نشدند و این كاری بود كه در حماسه 9 دی صورت گرفت ولی در زمان امام حسین(ع) انجام نشد. این مساله نشان می‌دهد كه واقعه 9 دی از چه اهمیتی برخوردار است. 
طبقه بندی: سیاسی، 
برچسب ها: تاریخ نشان می‌دهد ساكتین و تاجران فتنه مقابل رهبری خواهند ایستاد/ می‌خواهند نیروهای حزب‌اللهی را از عرصه انتخابات خارج كنن،
ارسال توسط فقظ خدا
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
امکانات جانبی
پیشخوان روزنامه ها
همسنگران

دانلود فیلم

شادزیست

قالب وبلاگ

لیمونات

شارژ ایرانسل

تک باکس

دانلود نرم افزار